Martin naj bo suh,

da pozimi raste kruh. 

Ljudski rek

 

Letos smo že malce nestrpni in bi radi še pred prihodom Svetega Martina poskusili novo vino.  Čeprav ste ga nekateri že, pa nič ne de. To bomo storili, oziroma ponovili na našem

TRADICIONALNEM MARTINOVANJU

v četrtek, 9. novembra 2017, s pričetkom ob 18. uri pri Vinogradništvu GLAVAČ, Prožinska vas 69, Štore (navodila spodaj).

Poleg novega vina na mizi ne bo manjkala gos, mlinci in rdeče zelje, kar je tipična jed za ta Martinov praznik. Na začetku bo degustacija vin, ki bo tokrat nekoliko drugačna. Jani Glavač, član našega kluba in član Evropskega reda vitezov vina, nam bo razkril marsikatero skrivnost odličnih vin in povedal še kakšno o kulturi pitja. Druženje bomo popestrili in zaključili z ogledom vinske kleti in z okušanjem vin.

Kot se za to priložnost še spodobi, bo prav tako poskrbljeno za glasbo. Obiskal nas bo in med nami svoj meh raztegoval odličen harmonikaš Klobasekov Pepi, pa tudi sami bomo zapeli kakšno domačo, kajne?

Ker se bomo “luštn mel”, le pripeljite s seboj tudi svojo življenjsko sopotnico (sopotnika).

Udeleženci večera bomo prispevali po 15 € na osebo.

Vljudno vabljeni!

Predsednik: Franc Preložnik, s.r

Prijavnica
Martinovanje – Navodila za pot Glavac